Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/8/2020 04:52 PM
                Penn High School - Girls - 2/6/2020 to 2/8/2020                
                               Penn High School                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 South Bend St Joseph                              1:56.08    1:46.24   40  
     1) Jane Lloyd SO                   2) Lauren Pieniazkiewicz JR       
     3) Evelyn Sierra SR                4) Olivia Elston FR               
  2 Penn                                              1:51.32    1:47.76   34  
     1) Alyssa Messenger SO             2) Isabella Costa SR              
     3) Gabriella Costa JR              4) Madison Bottorff SO            
  3 South Bend Riley                                  1:56.71    1:54.90   32  
     1) Anna Urban SR                   2) Lauren Meyer SR                
     3) Emma Richards FR                4) Celeste Hollis FR              
  4 South Bend Adams                                  1:57.61    1:57.04   30  
     1) Eamin Lynch SR                  2) Sofia Frazee FR                
     3) Lyza Kricheff FR                4) Addison Skube FR               
  5 South Bend Clay                                   2:05.85    2:02.00   28  
     1) Alexa Hunt SO                   2) Ellie Belke JR                 
     3) Ciara Humeston FR               4) Emma Belke JR                  
  6 Bremen                                            2:11.91    2:08.79   26  
     1) Kailey Simmons SR               2) Caroline Fish JR               
     3) Cassandra Gramm SR              4) Lauren Miller JR               
  7 New Prairie                                       2:11.93    2:10.25   24  
     1) Madison Waltz JR                2) Landi Newcomb FR               
     3) Meggan Goldenstern SR           4) Ilayna Baltes FR               
  8 Mishawaka                                         2:14.32    2:15.47   22  
     1) Lilly Wilson SO                 2) Ellen Piechocki SO             
     3) Mia Guerra SR                   4) Kaatje Chesson SO              
B - Final
  9 Mishawaka Marian                                  2:17.17    2:27.35   18  
     1) Annalise Robledo FR             2) Minji Yun JR                   
     3) Feifan Liu JR                   4) Morgan Plagens JR              
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mary Catherine Pruitt     JR SBSJ                 1:51.92    1:48.41   20  
  2 Emma Feltzer              JR SBSJ                 1:55.94    1:52.48   17  
  3 Logan Koszyk              JR PENN                 2:03.56    2:01.54   16  
  4 Cecilia Farrell           FR SBSJ                 2:05.41    2:02.04   15  
  5 Neda Stancheva            JR PENN                 2:04.55    2:03.56   14  
  6 Julia Son                 JR PENN                 2:04.00    2:04.35   13  
  7 Alexa Hunt                SO SBCL                 2:11.20    2:08.27   12  
  8 Mallorie Frietag          FR SBRI                 2:09.20    2:09.81   11  
B - Final
  9 Melany Morales-Garibay    SO SBAD                 2:12.16    2:13.07    9  
 10 Tania Gonzalez            SR SBAD                 2:14.78    2:13.67    7  
 11 Margaret Whitmer          SO SBRI                 2:12.50    2:14.23    6  
 12 Olivia Vanmeter           SO SBRI                 2:12.95    2:15.93    5  
 13 Yvette Burton             FR SBAD                 2:18.63    2:16.27    4  
 14 Keely Miller              JR BREM                 2:16.79    2:19.79    3  
 15 Reid Frame                SO BREM                 2:21.81    2:21.71    2  
 16 Erin Johnson              JR NPRA                 2:21.85    2:21.99    1  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Andie Drew                SO SBSJ                 2:13.83    2:08.17   20  
  2 Alyssa Messenger          SO PENN                 2:16.03    2:11.49   17  
  3 Gabriella Costa           JR PENN                 2:17.70    2:12.36   16  
  4 Sharon Ni                 JR PENN                 2:16.66    2:14.96   15  
  5 Melodie Thibault          JR SBRI                 2:20.82    2:19.00   14  
  6 Peyton Racht              FR SBSJ                 2:24.79    2:19.77   13  
  7 Elena Parial              SR SBSJ                 2:22.23    2:20.15   12  
  8 Lyza Kricheff             FR SBAD                 2:22.95    2:21.06   11  
B - Final
  9 Alexandria Park           FR SBRI                 2:28.58    2:26.55    9  
 10 Eamin Lynch               SR SBAD                 2:25.61    2:26.59    7  
 11 Emma Meert                JR SBRI                 2:32.20    2:31.25    6  
 12 Ellie Belke               JR SBCL                 2:34.16    2:31.30    5  
 13 Landi Newcomb             FR NPRA                 2:30.19    2:31.39    4  
 14 Ciara Humeston            FR SBCL                 2:39.86    2:37.93    3  
 15 Elizabeth Tarner          FR SBAD                 2:39.10    2:39.38    2  
 16 Annalise Robledo          FR MMAR                 2:43.26    2:45.64    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lauren Pieniazkiewicz     JR SBSJ                   24.93      24.23   20  
  2 Madison Bottorff          SO PENN                   24.74      24.52   17  
  3 Nicole Kilbourne          JR PENN                   25.39      25.31   16  
  4 Alyssa Richards           SR PENN                   25.39      25.32   15  
  5 Olivia Elston             FR SBSJ                   25.53      25.53   14  
  6 Katherine Jachim          SO SBSJ                   25.89      25.57   13  
  7 Kailey Simmons            SR BREM                   25.92      25.69   12  
  8 Celeste Hollis            FR SBRI                   26.48      25.93   11  
B - Final
  9 Sofia Frazee              FR SBAD                   26.72      26.66    9  
 10 Emma Richards             FR SBRI                   27.49      26.86    7  
 11 Lyndsay Collins           SR SBAD                   27.37      26.88    6  
 12 Lauren Miller             JR BREM                   28.14      27.90    5  
 13 Meggan Goldenstern        SR NPRA                   28.88      28.10    3.5
 13 Kathleen Burns            FR SBRI                   28.05      28.10    3.5
 15 Emma Belke                JR SBCL                   28.91      28.21    2  
 16 Ilayna Baltes             FR NPRA                   28.06      28.27    1  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Bailey Betzer             SR PENN                  356.40     498.95   20  
  2 Lindsay Gizzi             JR SBAD                  350.60     494.00   17  
  3 Katherine Hensell         SO SBAD                  319.00     443.20   16  
  4 Kayla Ryan                SR PENN                  318.15     440.30   15  
  5 Savanah Keldsen           JR NPRA                  279.45     370.95   14  
  6 Alexis Owens              SR PENN                  268.60     319.60   13  
  7 Abby Stahly               SR MISH                  216.35     289.65   12  
  8 Isabel Hojnacki           FR NPRA                  206.55     273.30   11  
  9 Avery Curtis              FR SBAD                  204.45     262.50    9  
 10 Mia Woods                 JR MISH                  194.50     259.00    7  
 11 Raven White               JR BREM                  199.75     252.60    6  
 12 Lily Weaver               SO MISH                  172.20     244.00    5  
 13 Saleena Vu                JR SBSJ                  135.35     194.75    4  
 14 Jessica Hochstetler       JR BREM                  167.00     192.40    3  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Evelyn Sierra             SR SBSJ                   56.89      56.29   20  
  2 Jordan Koszyk             FR PENN                   59.53      59.18   17  
  3 Lauren Meyer              SR SBRI                 1:00.43    1:00.08   16  
  4 Logan Koszyk              JR PENN                 1:00.45    1:00.99   15  
  5 Megan Rach                SR PENN                 1:01.59    1:01.42   14  
  6 Katherine Jachim          SO SBSJ                 1:02.31    1:03.22   13  
  7 Lyza Kricheff             FR SBAD                 1:03.58    1:03.67   12  
  8 Rebecca Pan               SR SBSJ                 1:03.94    1:04.68   11  
B - Final
  9 Landi Newcomb             FR NPRA                 1:06.87    1:05.96    9  
 10 Mia Guerra                SR MISH                 1:05.21    1:06.53    7  
 11 Alexandria Park           FR SBRI                 1:07.33    1:07.01    6  
 12 Melany Morales-Garibay    SO SBAD                 1:08.87    1:07.07    5  
 13 Sarai Turner-Thomas       FR SBRI                 1:08.97    1:08.72    4  
 14 Ciara Humeston            FR SBCL                 1:10.03    1:09.33    3  
 15 Ivie Skube                JR SBAD                 1:09.43    1:11.20    2  
 16 Emma Belke                JR SBCL                 1:17.59    1:15.44    1  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Emma Feltzer              JR SBSJ                   53.94      51.86   20  
  2 Jane Lloyd                SO SBSJ                   54.92      52.96   17  
  3 Madison Bottorff          SO PENN                   54.50      53.83   16  
  4 Nicole Kilbourne          JR PENN                   55.62      55.41   15  
  5 Alyssa Richards           SR PENN                   56.00      55.89   14  
  6 Anna Urban                SR SBRI                   56.10      56.06   13  
  7 Kailey Simmons            SR BREM                   57.13      56.22   12  
  8 Elena Parial              SR SBSJ                   56.87      57.03   11  
B - Final
  9 Celeste Hollis            FR SBRI                   59.21      56.78    9  
 10 Alexa Hunt                SO SBCL                   58.99      59.01    7  
 11 Cecilia Frazee            FR SBAD                   59.99    1:00.34    6  
 12 Yvette Burton             FR SBAD                   59.32    1:00.47    5  
 13 Lyndsay Collins           SR SBAD                 1:01.22    1:00.84    4  
 14 Brooke Schwing            SR SBRI                 1:01.94    1:02.13    3  
 15 Ilayna Baltes             FR NPRA                 1:04.66    1:02.88    2  
 16 Lauren Miller             JR BREM                 1:03.97    1:02.96    1  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Mary Catherine Pruitt     JR SBSJ                 5:00.38    4:50.61   20  
  2 Evelyn Sierra             SR SBSJ                 5:05.27    4:58.96   17  
  3 Andie Drew                SO SBSJ                 5:17.43    5:02.23   16  
  4 Gabriella Costa           JR PENN                 5:33.87    5:20.46   15  
  5 Neda Stancheva            JR PENN                 5:34.93    5:33.79   14  
  6 Julia Son                 JR PENN                 5:43.89    5:38.68   13  
  7 Melodie Thibault          JR SBRI                 5:42.99    5:38.96   12  
  8 Mallorie Frietag          FR SBRI                 5:49.27    5:44.39   11  
B - Final
  9 Elisa Nerenberg           FR SBAD                 5:49.81    5:49.80    9  
 10 Mia Guerra                SR MISH                 6:00.46    6:03.17    7  
 11 Margaret Whitmer          SO SBRI                 6:04.00    6:08.76    6  
 12 Feifan Liu                JR MMAR                 6:23.34    6:11.50    5  
 13 Tania Gonzalez            SR SBAD                 6:13.63    6:12.65    4  
 14 Ashton Baumgartner        SR SBCL                 6:13.91    6:14.78    3  
 15 Keely Miller              JR BREM                 6:21.36    6:26.08    2  
 16 Elizabeth Farrough        JR SBCL                 6:31.92    6:38.33    1  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 South Bend St Joseph                              1:41.76    1:37.21   40  
     1) Lauren Pieniazkiewicz JR        2) Emma Feltzer JR                
     3) Clare Jachim SR                 4) Mary Catherine Pruitt JR       
  2 Penn                                              1:44.83    1:42.06   34  
     1) Megan Rach SR                   2) Sharon Ni JR                   
     3) Nicole Kilbourne JR             4) Alyssa Richards SR             
  3 South Bend Riley                                  1:49.75    1:46.71   32  
     1) Celeste Hollis FR               2) Anna Urban SR                  
     3) Mallorie Frietag FR             4) Lauren Meyer SR                
  4 South Bend Adams                                  1:49.89    1:48.61   30  
     1) Sofia Frazee FR                 2) Lyndsay Collins SR             
     3) Addison Skube FR                4) Yvette Burton FR               
  5 South Bend Clay                                   1:53.54    1:51.14   28  
     1) Ciara Humeston FR               2) Karinne Cooper JR              
     3) Ellie Belke JR                  4) Alexa Hunt SO                  
  6 Bremen                                            1:58.09    1:53.84   26  
     1) Keely Miller JR                 2) Lauren Miller JR               
     3) Cassandra Gramm SR              4) Kailey Simmons SR              
  7 New Prairie                                       1:58.10    1:53.98   24  
     1) Meggan Goldenstern SR           2) Erin Johnson JR                
     3) Sofia Barcevic SO               4) Kylie Kepplin SO               
  8 Mishawaka                                         2:12.01    2:04.03   22  
     1) Courtney Brothers SR            2) Claire Reynolds FR             
     3) Adrianne Verstraete SR          4) Xochitl Soto SO                
B - Final
  9 Mishawaka Marian                                  2:27.95    2:18.68   18  
     1) Norah Porter FR                 2) Ava Carrico FR                 
     3) Jimena Salazar FR               4) Minji Yun JR                   
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Alyssa Messenger          SO PENN                   58.80      57.72   20  
  2 Jane Lloyd                SO SBSJ                 1:02.03      58.20   17  
  3 Olivia Elston             FR SBSJ                 1:01.17      58.87   16  
  4 Jordan Koszyk             FR PENN                   59.84      59.31   15  
  5 Peyton Racht              FR SBSJ                 1:03.29    1:02.03   14  
  6 Gwynne Ohlson             SR PENN                 1:02.57    1:03.21   13  
  7 Anna Urban                SR SBRI                 1:03.65    1:04.14   12  
  8 Eamin Lynch               SR SBAD                 1:04.92    1:05.35   11  
B - Final
  9 Elisa Nerenberg           FR SBAD                 1:06.23    1:07.05    9  
 10 Cecilia Frazee            FR SBAD                 1:08.63    1:08.64    7  
 11 Sarai Turner-Thomas       FR SBRI                 1:09.35    1:08.91    6  
 12 Olivia Vanmeter           SO SBRI                 1:11.42    1:11.96    5  
 13 Reid Frame                SO BREM                 1:15.13    1:12.48    4  
 14 Leah Williams             FR NPRA                 1:14.67    1:12.62    3  
 15 Heidi Hodges              JR SBCL                 1:14.95    1:13.83    2  
 16 Annalise Robledo          FR MMAR                 1:16.20    1:17.65    1  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Lauren Pieniazkiewicz     JR SBSJ                 1:08.53    1:06.28   20  
  2 Lauren Meyer              SR SBRI                 1:09.25    1:08.28   17  
  3 Isabella Costa            SR PENN                 1:09.23    1:09.58   16  
  4 Megan Rach                SR PENN                 1:10.44    1:10.60   15  
  5 Sharon Ni                 JR PENN                 1:11.07    1:10.63   14  
  6 Sofia Frazee              FR SBAD                 1:10.58    1:10.83   13  
  7 Rebecca Pan               SR SBSJ                 1:12.97    1:12.64   12  
  8 Ryan Drew                 SR SBSJ                 1:13.27    1:13.27   11  
B - Final
  9 Emma Richards             FR SBRI                 1:13.90    1:12.06    9  
 10 Ellie Belke               JR SBCL                 1:18.92    1:16.14    7  
 11 Feifan Liu                JR MMAR                 1:17.34    1:17.11    6  
 12 Brooke Schwing            SR SBRI                 1:19.99    1:18.62    5  
 13 Elizabeth Tarner          FR SBAD                 1:19.69    1:19.99    4  
 14 Ivie Skube                JR SBAD                 1:24.05    1:24.72    3  
 15 Rachel Hall               SR BREM                 1:27.05    1:26.92    2  
 16 Kylie Kepplin             SO NPRA                 1:25.61    1:27.57    1  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 South Bend St Joseph                              3:53.26    3:29.55   40  
     1) Emma Feltzer JR                 2) Evelyn Sierra SR               
     3) Jane Lloyd SO                   4) Mary Catherine Pruitt JR       
  2 Penn                                              3:49.66    3:36.21   34  
     1) Jordan Koszyk FR                2) Gabriella Costa JR             
     3) Alyssa Messenger SO             4) Madison Bottorff SO            
  3 South Bend Adams                                  4:03.37    4:01.85   32  
     1) Lyza Kricheff FR                2) Melany Morales-Garibay SO      
     3) Eamin Lynch SR                  4) Yvette Burton FR               
  4 South Bend Riley                                  4:06.94    4:04.03   30  
     1) Mallorie Frietag FR             2) Alexandria Park FR             
     3) Melodie Thibault JR             4) Emma Richards FR               
  5 New Prairie                                       4:25.58    4:15.57   28  
     1) Ilayna Baltes FR                2) Erin Johnson JR                
     3) Madison Waltz JR                4) Landi Newcomb FR               
  6 Mishawaka                                         4:22.32    4:20.74   26  
     1) Mia Guerra SR                   2) Kaatje Chesson SO              
     3) Xochitl Soto SO                 4) Lilly Wilson SO                
  7 South Bend Clay                                   4:35.99    4:26.15   24  
     1) Karinne Cooper JR               2) Heidi Hodges JR                
     3) Elizabeth Farrough JR           4) Ashton Baumgartner SR          
  8 Mishawaka Marian                                  4:38.53    4:45.67   22  
     1) Annalise Robledo FR             2) Minji Yun JR                   
     3) Morgan Plagens JR               4) Feifan Liu JR                  
B - Final
  9 Bremen                                            4:39.18    4:40.74   18  
     1) Keely Miller JR                 2) Rachel Hall SR                 
     3) Reid Frame SO                   4) Hanna DePoy JR