Licensed to IHSAA Championship Meet HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/8/2020 04:09 PM
         Franklin Community High School - Girls - 2/6/2020 to 2/8/2020         
                        Franklin Community High School                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin Community                                1:54.75    1:46.16   40  
     1) Allison Lacy FR                 2) Kabria Chapman JR              
     3) Grace Fisher JR                 4) Ava Ray SO                     
  2 Greenwood Community                               1:50.47    1:49.40   34  
     1) Naomi Weaver FR                 2) Madison Peckinpaugh SO         
     3) Alayna Kenworthy JR             4) Grace Nuhfer JR                
  3 Center Grove                                      1:52.75    1:49.71   32  
     1) Grace DeLuna FR                 2) Molly Stiles JR                
     3) Devin Trammell JR               4) Kiersten Smith SO              
  4 Southport                                         1:53.83    1:51.12   30  
     1) Caroline Reinke SO              2) Sophie Mitchell JR             
     3) Madeline Jarvis SO              4) Emme Egan JR                   
  5 Whiteland Community                               2:00.98    1:59.49   28  
     1) Gabrielle Campbell SR           2) Allison Poe SO                 
     3) Gwennyth Preilis FR             4) Sydney Hall FR                 
  6 Perry Meridian                                    2:07.21    2:07.93   26  
     1) Sophia Lopez-Wright SR          2) Lena Skeens JR                 
     3) Megan Hurst SR                  4) Kylie Treat SO                 
  7 Martinsville                                      2:23.73    2:21.42   24  
     1) Hannah Niese FR                 2) Abigail Gunter SO              
     3) McKenzie Young SR               4) Kailyn Morris FR               
 
Event 2  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Hoffman             SR FRKL                 1:55.94    1:51.59   20  
  2 Paige Lawrence            SO FRKL                 2:00.43    1:55.24   17  
  3 Alea Hensley              SO FRKL                 2:01.39    1:55.74   16  
  4 Gracie Marsh              SR CGRV                 1:58.93    1:58.62   15  
  5 Sarah Ziegler             SO  GCA                 2:00.50    1:59.45   14  
  6 Avery Herring             JR WLAN                 2:02.37    2:00.69   13  
  7 Alexandra Halle           SR WLAN                 2:02.79    2:02.09   12  
  8 Jessica Holland           JR CGRV                 2:00.33    2:02.44   11  
B - Final
  9 Jasmine Cai               SO CGRV                 2:04.61    2:03.31    9  
 10 Charlize Graves           SO GWOD                 2:05.71    2:03.77    7  
 11 Maria Jimenez             SO MOOR                 2:10.55    2:06.59    6  
 12 Madalyn Miller            SR MART                 2:06.87    2:06.84    5  
 13 Kennedy Garrett           JR WLAN                 2:07.28    2:07.35    4  
 14 Megan Frank               SR SPOR                 2:09.25    2:09.77    3  
 15 Madeline Jarvis           SO SPOR                 2:09.29    2:10.62    2  
 16 Reagan Hurst              SR MART                 2:09.49    2:10.96    1  
 
Event 3  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Allison Lacy              FR FRKL                 2:10.57    2:05.02   20  
  2 Alayna Kenworthy          JR GWOD                 2:11.10    2:06.65   17  
  3 Caroline Reinke           SO SPOR                 2:15.92    2:08.99   16  
  4 Kabria Chapman            JR FRKL                 2:13.99    2:10.84   15  
  5 Devin Trammell            JR CGRV                 2:10.42    2:11.22   14  
  6 Grace Fisher              JR FRKL                 2:15.87    2:13.98   13  
  7 Grace DeLuna              FR CGRV                 2:16.64    2:16.56   12  
  8 Mallory McDonald          FR CGRV                 2:17.77    2:18.90   11  
B - Final
  9 Gwennyth Preilis          FR WLAN                 2:23.99    2:21.51    9  
 10 Ariel Theriac             FR MOOR                 2:30.92    2:28.73    7  
 11 Samantha Cox              SO SPOR                 2:28.57    2:29.71    6  
 12 Liiyan Hugley             SO WLAN                 2:32.26    2:30.08    5  
 13 Haley Achs                FR WLAN                 2:36.13    2:32.69    4  
 14 Sydney Gercak             JR MOOR                 2:38.27    2:37.49    3  
 15 Lena Skeens               JR PMER                 2:38.68    2:38.46    2  
 16 Megan Hurst               SR PMER                 2:43.00    2:41.92    1  
 
Event 4  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gracey Payne              JR FRKL                   24.44      23.79   20  
  2 Lucy Ho                   SR FRKL                   24.06      24.00   17  
  3 Isabella Ratzlaff         SR FRKL                   24.82      24.03   16  
  4 Emme Egan                 JR SPOR                   25.02      24.21   15  
  5 Grace Nuhfer              JR GWOD                   24.75      24.54   14  
  6 Addison Daily             JR WLAN                   24.82      24.68   13  
  7 Kiersten Smith            SO CGRV                   24.59      24.81   12  
  8 Molly Stout               FR MART                   25.62      25.30   11  
B - Final
  9 Hailey Bellian            SR CGRV                   26.37      26.37    9  
 10 Cora Winegarden           SO MOOR                   26.92      26.69    7  
 11 Sydney Hall               FR WLAN                   26.82      26.81    6  
 12 Ellie Linthicum           JR MART                   27.36      26.86    5  
 13 Emily Bombei              SR MOOR                   27.45      26.90    4  
 14 Marie Encarnado           JR CGRV                   26.73      27.02    3  
 15 Kylie Treat               SO PMER                   26.62      27.05    2  
 16 Karina Lopez              FR WLAN                   28.53      28.45    1  
 
Event 5  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                 Semis     Finals Points 
===============================================================================
Finals
  1 Kylie Strietelmeier       SR MOOR                  327.45     450.65   20  
  2 Sydney Mills              SR MOOR                  297.40     446.60   17  
  3 Kayla Gott                SO MOOR                  308.85     416.55   16  
  4 Kenzie Mills              JR CGRV                  302.25     404.40   15  
  5 Midori Adams              JR PMER                  276.15     382.20   14  
  6 Sierra Bowman             SR INCR                  275.05     369.55   13  
  7 Ezri Putzek               SR CGRV                  257.60     352.75   12  
  8 Carley Bond               SR PMER                  228.10     316.90   11  
  9 Olivia Holmes             SO WLAN                  226.65     316.85    9  
 10 Alexandra Clark           SO MART                  206.65     290.50    7  
 11 Alyssa Seddon             JR PMER                  202.05     276.95    6  
 12 Grace Taylor              SO GWOD                  180.80     249.25    5  
 13 Madelynn Hedges           SO FRKL                  169.40     234.55    4  
 14 Allison Roll              SO WLAN                  145.20     200.60    3  
 15 Miah Miller               FR MART                  148.05     199.60    2  
 
Event 6  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Grace Nuhfer              JR GWOD                   57.82      57.35   20  
  2 Devin Trammell            JR CGRV                   58.52      58.13   17  
  3 Naomi Weaver              FR GWOD                   59.95      59.10   16  
  4 Alea Hensley              SO FRKL                 1:00.70      59.25   15  
  5 Grace Fisher              JR FRKL                 1:00.91      59.32   14  
  6 Sarah Ziegler             SO  GCA                 1:00.92    1:00.26   13  
  7 Sarah Caudill             SR FRKL                 1:00.43    1:00.38   12  
  8 Amelia Edens              FR WLAN                 1:00.02    1:01.10   11  
B - Final
  9 Madeline Jarvis           SO SPOR                 1:03.33    1:02.62    9  
 10 Melissa Vanette           SR INCR                 1:02.99    1:03.34    7  
 11 Mallory McDonald          FR CGRV                 1:02.63    1:03.40    6  
 12 Gwennyth Preilis          FR WLAN                 1:03.77    1:03.64    5  
 13 Molly Stout               FR MART                 1:03.76    1:04.01    4  
 14 Molly Stiles              JR CGRV                 1:03.46    1:04.17    3  
 15 Jillian Sturm             SO WLAN                 1:07.45    1:07.76    2  
 16 Ayris Mitchell            SR MOOR                 1:08.24    1:10.47    1  
 
Event 7  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Gracey Payne              JR FRKL                   54.18      52.03   20  
  2 Addison Daily             JR WLAN                   53.89      53.14   17  
  3 Kiersten Smith            SO CGRV                   53.29      53.65   16  
  4 Emme Egan                 JR SPOR                   55.05      54.06   15  
  5 Alayna Kenworthy          JR GWOD                   55.92      54.43   14  
  6 Grace McKee               SO CGRV                   56.28      55.45   13  
  7 Ava Ray                   SO FRKL                   55.41      57.09   12  
 -- Lucy Ho                   SR FRKL                   53.10         DQ  
B - Final
  9 Alexandra Halle           SR WLAN                   57.88      56.37    9  
 10 Ava Leininger             JR GWOD                   57.84      56.76    7  
 11 Kylie Treat               SO PMER                   56.96      57.46    6  
 12 Hailey Bellian            SR CGRV                   57.60      57.51    5  
 13 Sydney Hall               FR WLAN                   58.00      58.40    4  
 14 Alexandra Wilson          SR GWOD                   58.85      58.74    3  
 15 Samantha Cox              SO SPOR                   58.13      59.01    2  
 16 Cora Winegarden           SO MOOR                   59.43      59.44    1  
 
Event 8  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Sarah Hoffman             SR FRKL                 5:08.24    5:03.86   20  
  2 Paige Lawrence            SO FRKL                 5:20.47    5:10.16   17  
  3 Sarah Caudill             SR FRKL                 5:16.38    5:10.99   16  
  4 Gracie Marsh              SR CGRV                 5:16.61    5:16.16   15  
  5 Avery Herring             JR WLAN                 5:20.93    5:20.93   14  
  6 Madison Peckinpaugh       SO GWOD                 5:26.96    5:24.53   13  
  7 Jasmine Cai               SO CGRV                 5:35.93    5:31.38   12  
  8 Jessica Holland           JR CGRV                 5:28.75    5:34.43   11  
B - Final
  9 Madalyn Miller            SR MART                 5:36.22    5:35.53    9  
 10 Charlize Graves           SO GWOD                 5:44.17    5:36.76    7  
 11 Sophie Mitchell           JR SPOR                 5:36.34    5:39.72    6  
 12 Kennedy Garrett           JR WLAN                 5:40.50    5:44.47    5  
 13 Avery Tucker              SO SPOR                 5:44.22    5:47.33    4  
 14 Morgan Pierson            SO MOOR                 5:50.63    5:47.46    3  
 15 Reagan Hurst              SR MART                 5:46.35    5:50.97    2  
 16 Emma Wilcher              SO WLAN                 6:02.82    6:04.24    1  
 
Event 9  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin Community                                1:40.92    1:37.31   40  
     1) Ava Ray SO                      2) Lucy Ho SR                     
     3) Isabella Ratzlaff SR            4) Sarah Hoffman SR               
  2 Southport                                         1:43.32    1:39.32   34  
     1) Emme Egan JR                    2) Sophie Mitchell JR             
     3) Madeline Jarvis SO              4) Caroline Reinke SO             
  3 Whiteland Community                               1:44.38    1:40.31   32  
     1) Avery Herring JR                2) Amelia Edens FR                
     3) Alexandra Halle SR              4) Addison Daily JR               
  4 Center Grove                                      1:43.93    1:43.15   30  
     1) Grace McKee SO                  2) Hailey Bellian SR              
     3) Rachel Ingle FR                 4) Gracie Marsh SR                
  5 Greenwood Community                               1:47.45    1:45.93   28  
     1) Naomi Weaver FR                 2) Alexandra Wilson SR            
     3) Ava Leininger JR                4) Charlize Graves SO             
  6 Mooresville                                       1:50.38    1:47.10   26  
     1) Emily Bombei SR                 2) Isabelle Deverick SO           
     3) Maria Jimenez SO                4) Cora Winegarden SO             
  7 Martinsville                                      1:48.94    1:47.40   24  
     1) Molly Stout FR                  2) Ellie Linthicum JR             
     3) Reagan Hurst SR                 4) Madalyn Miller SR              
  8 Perry Meridian                                    1:52.05    1:57.75   22  
     1) Kylie Treat SO                  2) Megan Hurst SR                 
     3) Joy Wanjiru JR                  4) Grace Williams JR              
 
Event 10  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
  1 Allison Lacy              FR FRKL                   59.61      56.70   20  
  2 Caroline Reinke           SO SPOR                 1:00.67      57.18   17  
  3 Grace DeLuna              FR CGRV                   59.83      58.80   16  
  4 Alexandra Hart            SR FRKL                 1:01.74    1:00.65   15  
  5 Lillian Lacy              JR FRKL                 1:02.35    1:01.13   14  
  6 Amelia Edens              FR WLAN                 1:01.21    1:01.81   13  
  7 Naomi Weaver              FR GWOD                 1:02.10    1:02.53   12  
  8 Marie Encarnado           JR CGRV                 1:02.78    1:03.39   11  
B - Final
  9 Grace McKee               SO CGRV                 1:03.38    1:03.78    9  
 10 Alexandra Wilson          SR GWOD                 1:04.01    1:04.16    7  
 11 Gabrielle Campbell        SR WLAN                 1:08.76    1:07.04    6  
 12 Ava Leininger             JR GWOD                 1:09.16    1:07.50    5  
 13 Megan Frank               SR SPOR                 1:07.54    1:07.86    4  
 14 Leslie Anderson           SR SPOR                 1:10.61    1:08.01    3  
 15 Ayris Mitchell            SR MOOR                 1:08.35    1:08.02    2  
 16 Sophia Lopez-Wright       SR PMER                 1:10.06    1:11.47    1  
 
Event 11  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Isabella Ratzlaff         SR FRKL                 1:07.02    1:03.57   20  
  2 Kabria Chapman            JR FRKL                 1:04.07    1:03.77   17  
  3 Melissa Vanette           SR INCR                 1:10.60    1:09.75   16  
  4 Madison Peckinpaugh       SO GWOD                 1:12.37    1:10.42   15  
  5 Regan Hendricks           SR FRKL                 1:10.04    1:10.85   14  
  6 Maria Jimenez             SO MOOR                 1:11.72    1:11.05   13  
  7 Molly Stiles              JR CGRV                 1:10.41    1:11.82   12  
  8 Laney Martlage            SO CGRV                 1:11.82    1:12.41   11  
B - Final
  9 Jillian Mitchell          JR CGRV                 1:12.63    1:12.29    9  
 10 Isabelle Deverick         SO MOOR                 1:16.17    1:13.77    7  
 11 Sophie Mitchell           JR SPOR                 1:14.36    1:15.50    6  
 12 Haley Achs                FR WLAN                 1:20.21    1:19.68    5  
 13 Lena Skeens               JR PMER                 1:20.86    1:20.71    4  
 14 Sydney Gercak             JR MOOR                 1:20.68    1:20.75    3  
 15 Allison Poe               SO WLAN                 1:21.67    1:22.17    2  
 16 Jillian Sturm             SO WLAN                 1:23.64    1:23.18    1  
 
Event 12  Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                            Prelims     Finals Points 
===============================================================================
A - Final
  1 Franklin Community                                3:45.22    3:33.73   40  
     1) Alea Hensley SO                 2) Lucy Ho SR                     
     3) Paige Lawrence SO               4) Sarah Hoffman SR               
  2 Center Grove                                      3:46.09    3:37.06   34  
     1) Kiersten Smith SO               2) Grace DeLuna FR                
     3) Gracie Marsh SR                 4) Devin Trammell JR              
  3 Greenwood Community                               3:49.66    3:39.71   32  
     1) Grace Nuhfer JR                 2) Charlize Graves SO             
     3) Alayna Kenworthy JR             4) Madison Peckinpaugh SO         
  4 Whiteland Community                               3:46.19    3:40.57   30  
     1) Avery Herring JR                2) Amelia Edens FR                
     3) Alexandra Halle SR              4) Addison Daily JR               
  5 Martinsville                                      4:00.31    3:58.24   28  
     1) Molly Stout FR                  2) Ellie Linthicum JR             
     3) Madalyn Miller SR               4) Reagan Hurst SR                
  6 Southport                                         4:07.30    4:04.63   26  
     1) Samantha Cox SO                 2) Amelia Hartman JR              
     3) Leslie Anderson SR              4) Megan Frank SR                 
  7 Mooresville                                       4:11.85    4:05.93   24  
     1) Emily Bombei SR                 2) Jayla Smith SO                 
     3) Ariel Theriac FR                4) Ayris Mitchell SR